Dział Informatyki

Uruchomienie multiwyszukiwarki PRIMO na stronie Biblioteki Głównej

W dniu dzisiejszym, w imieniu Biblioteki Głównej, Biuro Informacji i Promocji poinformowało, że "udostępniona została - na stronie http://biblioteka.wum.edu.pl - multiwyszukiwarka PRIMO. Jest to nowoczesne i uniwersalne narzędzie służące do przeszukiwania i uzyskiwania dostępu do elektronicznych zasobów biblioteki, treści naukowych dostępnych w modelu Open Access oraz informacji o zasobach drukowanych.

Multiwyszukiwarka PRIMO pozwala, szybko i  efektywnie dotrzeć do wszystkich lokalnych i zdalnych zasobów biblioteki: książek, czasopism, artykułów, treści cyfrowych, a także korzystać z katalogu bibliotecznego online."

Multiwyszukiwarka została uruchomiona we współpracy z Działem Informatyki.

Zobacz także: Rewolucyjnie proste przeszukiwanie zasobów bibliotecznych

Uruchomienie strony logowania do usługi Office 365 dla Studentów WUM

W związku z trwającymi testami usługi Office 365 dla Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod adresem http://login365.wum.edu.pl uruchomiona została strona do logowania dla osób chcących skorzystać z usługi.

Z usługi Office 365 możesz korzystać na komputerze PC, komputerze Mac, tablecie, czy telefonie.  Niezależnie od tego, na jakim urządzeniu pracujesz, usługa Office 365 zapewnia Ci dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz —Twoje dokumenty, poczta e-mail, kalendarze, kontakty i witryny zespołów są zawsze przy Tobie. Twoje ustawienia podróżują razem z Tobą, dzięki czemu Twoje pliki są aktualne i gotowe do wznowienia pracy nad nimi w miejscu, w którym zostały przez Ciebie opuszczone, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystasz. (źródło: http://office.microsoft.com)

Po zakończeniu fazy testów, Office 365 będzie dostępny dla wszystkich studentów BEZPŁATNIE.

Nowa witryna Działu Informatyki

W dniu 26 marca uruchomiona została nowa wersja witryny internetowej Działu Informatyki.

Nowa witryna składa się z czterech obszarów:

  • nagłówka, zawierającego przydatne linki i elementy dotyczące ułatwień w dostępie do treści publikowanych w internecie oraz dającego możliwość przeszukiwania treści na stronie
  • górnego menu, zawierającego linki do najważniejszych informacji dotyczących struktury, funkcjonowania i pracy Działu
  • podziału na Sekcje, umożliwiającego zapoznanie się z zakresem zadań oraz aktualnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych Sekcji
  • rozbudowanej stopki, zawierającej dodatkowe linki do istotnych dla pracowników i studentów informacji oraz narzędzi WUM

 

Z poziomu strony można także w formie elektronicznej zgłosić awarię sprzętu oraz sprawdzić status przyjętego zgłoszenia.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej nowej strony oraz zgłaszania tematów, o które warto byłoby poszerzyć jej zawartość.

------------------------------

UWAGA! W przeglądarce Internet Explorer mogą się pojawić problemy z poprawnym wyświetlaniem witryny. Należy wówczas wyłączyć widok zgodności tj. odkliknąć na pasku przeglądarki ikonę "przedartej kartki" lub wybrać Narzędzia -> Ustawienia widoku zgodności -> odznaczyć pole "Wyświetlaj witryny intranetu w widoku zgodności"


Reorganizacja struktury witryny English Division

Na prośbę Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego i we współpracy z Działem Informatyki dokonana została reorganizacja struktury anglojęzycznej wersji strony dla studentów English Division http://2wl.wum.edu.pl/en.

Strona została podzielona na tematyczne bloki, zawierające informacje o strukturze i organizacji Wydziału oraz o jego ofercie edukacyjnej. Zawiera także podręczne linki do potrzebnych studentom narzędzi WUM, takich jak aplikacja on-line na studia wraz z instrukcją, poczta elektroniczna, czy bramka do Intranetu (SSL-VPN).