Dział Informatyki

Nowa wersja programu Abbyy FineReader

W dniu 19 listopada 2014 została zainstalowana nowa wersja programu Abbyy FineReader 12. Zastępuje ona, poprzednio używaną wersję 10-tą. Poprzednia wersja przestała działać, by uzyskać dostęp do nowej należy skontaktować się pod numerem telefonu 8888 lub adresem it@wum.edu.pl.

Informacja o ekstremalnie krytycznej luce w systemach operacyjnych Microsoft Windows

W dniu 11 listopada firma Microsoft opublikowała informację o wydaniu poprawki, która usuwa ekstremalnie krytyczną lukę obecną w każdej wersji systemu operacyjnego Windows (XP/2003 Server/Vista/7/2008 Server/2012/8/8.1):

https://technet.microsoft.com/library/security/MS14-066

http://niebezpiecznik.pl/post/powazny-blad-w-windows-jak-najszybciej-wgr...

W dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych, pracownicy Działu Informatyki wgrają najnowsze poprawki bezpieczeństwa na serwerach z systemem Windows. Proces aktualizacji wymaga ponownego uruchomienia każdego serwera z systemem Windows, w związku z czym prosimy o wyrozumiałość w przypadku, gdyby usługa, z której chcą Państwo skorzystać była chwilowo niedostępna (dotyczy to również poczty elektronicznej osób, posiadających konto na Exchange).

Rozesłana zostanie również poprawka dla stacji roboczych - zostanie ona zainstalowana automatycznie. Na każdym komputerze pojawi się informacja, że system wymaga ponownego uruchomienia, ponieważ zainstalowane zostały poprawki do systemu. Prosimy o wykonanie ponownego uruchomienia Państwa komputerów, po zapisaniu i pozamykaniu edytowanych dokumentów.

Ponowne uruchomienie komputera

Aktualności