Dział Informatyki

Oprogramowanie do pobrania

Za pośrednictwem Centrum Pobierania Oprogramowania (dostępnym przez Portal SSL-VPN) pracownicy i studenci WUM mogą pobrać oprogramowanie Statistica,  SAS i ENDNOTE udostępnione w ramach licencji uczelnianej. Pracownicy mogą także pobrać na komputery będące na stanie inwentarzowym WUM oprogramowanie antywirusowe. Szczegółowych informacji na temat udostępnianego oprogramowania oraz warunków jego użytkowania udzielają administratorzy sieci.


SAS

WUM odnowił roczną umowę licencyjną na oprogramowanie firmy SAS Institute Inc. System SAS jest powszechnie wykorzystywany w badaniach naukowych w wielu dyscyplinach naukowych wyznaczając w nich standardy analityczne.
Zgodnie z obowiązującą obecnie licencją, Uczelnia ma prawo do nieodpłatnego udostępniania ww. oprogramowania dla wykładowców oraz pracowników naukowych i studentów uczelni w ramach „Programu Akademickiego SAS”.


STATISTICA

STATISTICA jest uniwersalnym, zintegrowanym systemem służącym do statystycznej analizy danych, tworzenia wykresów, operowania na bazach danych, wykonywania transformacji danych i tworzenia aplikacji.
W skład pakietu wchodzą:

  • Pakiet Podstawowy,
  • Modele Zaawansowane,
  • Analizy Wielowymiarowe,
  • Analiza Mocy Testów.

Eset

WUM posiada bezpłatną dla wszystkich podległych jednostek organizacyjnych wielostanowiskową licencję na oprogramowanie antywirusowe firmy Eset. Eset zapewnia skuteczną ochronę przed wirusami w sieci, na stacjach roboczych, w poczcie elektronicznej oraz przed wszystkimi formami wirusów internetowych.

Program został udostępniony w dwóch wersjach: sam antywirus oraz pełen pakiet (antywirus, firewall, antyspam).


ENDNOTE

Program wspierający proces pisania prac naukowych, przygotowania referencji i zarządzania bibliografią. Więcej o programie EndNote na stronie producenta (w j. angielskim) oraz na stronie dystrybutora (w j. polskim).